Seslendirme

Seslendirme

 Ana Sayfa / Seslendirme

Seslendirme

SESLENDİRME BİR İLETİŞİMDİR.Seslendirme çok önemli bir meslek dalıdır. Öyle ki herkes seslendirme yapamaz. Herkesin ses rengi birbirine o kadar uzaktır ki bu ses renklerine her geçen gün farklı renkler farklı sesler katılır, Duyduğunuz ve sizi derinden etkileyen sesler vardır, hüzünlü, eğlenceli, dramatik, heyecanlı, coşkulu sesler de sizi etkiler ve hayatınıza yön verme durumu bile ortaya çıkar. Bazen filmlerde dublaj yapan seslerin kim olduğunu merak eder ve araştırırız. Bu da bize gösterir ki en iyi iletişim yolu sestir ve insanoğlu bu iletişimi var olduğundan beri kullanmaya ortak veya farklı dillerde iletişimi sağlamaya devam ederler. Gelin şimdi iletişim ve dille ilgili merak edilenlere bir göz atalım sonrasında seslendirme ile ilgili önemli bilgileri sizlere aktaralım. 

Dil, her şeyden önce iletişim aracıdır. Her zaman duyduğumuz ve kanıksadığımız bu sözün anlamını düşünmemeye başladığımızı düşünüyorum. Öyle ki her yerde iletişimsizlik yaşıyoruz. Dinlemiyoruz, anlatamıyoruz, anlaşılamamaktan yakınıyoruz. Tartışamadığımız anlarda iletişimsizliğimiz öfke olarak yansıyor yüzümüze. Her ne kadar bazıları öfkenin hitabet sanatı olduğunu ileri sürmüş olsa da öfke iletişimsizlik belirtisidir. İletişim uzmanları anlaşılamadığınızdan yakınmamayı, anlatamadığınızı düşünerek kendinizi daha iyi anlatmanın yollarını aramayı öneriyor. Kendini daha iyi ve doğru anlatmanın tek yolu ise dili iyi kullanmaktır. Gerek sözel dil, gerek beden dili iletişimi sağlayan veya tıkayan araçtır. Beden dili dünyanın her yerinde aynı etkide iletişim kurar, ancak sözel dilde iletişim kurabilmek için ortak dil kullanmak gerekir. Örneğin bir tiyatroda karakter ve kostümler, dekor ilk bakışta tiyatronun konusunu bize aktarsa da biz yine konuşmaları (seslendirme) dinlemek isteriz. Masallarda öyledir, fıkralarda öyledir. Fıkra anlatmak için karşı tarafa fıkrayı yaşatmak masal anlatmak için o masala sesinizle can vermeniz gerekir ki o zaman masal anlatılan çocuk kendini o masalın içinde bulsun fıkra anlatılan kişide fıkradan sonra kahkahalara kendini kaptırsın. Seslendirme onun için yaşamın her alanında bizim için çok önemlidir. Örneğin bir pazarlamacının tüketiciyi etkilemesi için ürünü çok iyi anlatması sorulan sorulara hızlı ve pratik cevaplar vermesi yeterli olmaz. Tüketici aynı zamanda kişinin tipi ile beraber ses rengine bakar sesinde güven duygusu arayışına girer. 

Biz seslendirme sektöründe kriterler oluşturarak çocuk, genç, orta yaş ve orta yaş üstü bay, bayan, kız veya erkek çocuk, yabancı dilde seslendirme, yabancı dilde seslendirmede aksan ve lehçelere öncelik vererek tarafımıza ulaştırılan seslendirme metninin içeriğine en uygun ve doğru sesi sunarız. Seslendirme kayıt aşamasında işi teslim edeceğimiz, müşterimiz ve çözüm ortağımızda yaptığımız işlerde bizlere yardımcı olabilmektedir. Böylece hem müşterimizin istediği şekilde işin ilerlemesi sağlanır ve buda başarılı bir hizmet için önemli adımlardan biridir. Seslendirme kayıt aşaması elbette ki dış ortamdan uzak, çevre seslerine kapalı akustik bir ortamda gerçekleşmektedir. Önce ses provası ve sesin hangi formatta kayıt altına alınacağı ve seslendirmenin rahat ve huzurlu olması sağlanır ve ham denilen işlemsiz kayıt alınır. Bu kayıt üzerinde dinleme yapıldıktan sonra prodüksiyon programı yardımı ile hata ve istenmeyen ufak ses parçacıklarından arındırılır. Aynı anda 2 veya 3 ses stüdyoda seslendirme yapabilir. Seslendirme aşaması bittiğinde ise müşterinin istediği formattaki kayıt teslim 

Biz içimize sinmeyen seslendirme çalışmalarını müşterilerimize vermekten kaçınırız, içimize sinen en iyi seslendirme olana kadar dakikalar hatta saatlerce kayıt alabilir ve en iyi tonlamayı, vurguyu alana kadar seslendirmeye devam ederiz. Profesyonel seslendirme için her ne kadar en iyi profesyonel cihazlar ve stüdyo ortamı gerekli olsa da işin en önemli kısmı seslendirmedir ve seslendirmenin ses rengidir. Her geçen gün bünyemize yeni sesler katılmakta ve yeni mecralara seslendirme işlerini zamanında ve söz verilen şekilde teslim etmeye devam ediyoruz. Bizimle iletişimde kalın.

İletişim Bilgileri

Adres

Alsancak Mahallesi, Prof. Dr. Nusret H. Fişek Cd. No:17 Kat:1 Daire:1 Santa Apt.
35220 Konak/İzmir

Copyright © 2017